תעשו מקום: כנס מקצועי לפלייסמייקינג ישראלי 

דצמבר 2018

השתתפות בכנס ארצי לאנשי מקצוע בנושא פלייסמייקינג בישראל.

בשיתוף: חברת עדן, עיריית ירושלים, רשות הצעירים, משרד השיכון, הקליניקה האורבנית באוניברסיטה העברית, החברה למתנ"סים ומרכז השל לקיימות

יום עיון עצים בוגרים ותרומתם לנוף התרבות העירוני ב-icomos

דצמבר 2017

כנס ביוזמת הוועדה לנופי תרבות באיקומו"ס ישראל מתוך מטרה ללמוד ולבחון היבטים תכנוניים שונים בעלי השפעה סביבתית גדולה על נוף התרבות בערים בישראל זאת לאור ריבוי התכניות המקודמות, ובמיוחד  בשכונות הוותיקות בערים ובישובים בהתאם לצורך בהיערכות לקראת רעיות אדמה (תמ"א 38), וכן תכניות תשתית רחבות היקף כגון רכבת קלה, נתיבים לתחבורה ציבורית, שבילי אופניים ועוד. לכל אלה השפעה גדולה על הנוף העירוני ובין השאר גם  על המשך קיומם של העצים הבוגרים בנוף העירוני.

ירושלים של מעלה: כנס הגגות של ירושלים

אוגוסט 2017

דיון בפוטנציאל הגגות שעדין לא מומשו הקיים בכל בנין ובנין. מרבית הגגות בעיר נמצאים בתת-שימוש בעוד שהמרחבים הציבוריים, הטבעיים והירוקים מצטמקים עוד ועוד. הפתרון המתבקש הוא לעלות לגובה, לעשות שימוש יצירתי שדרכו ניתן לתמוך בתהליכי התחדשות והצטופפות שהעירוניות הרוויה דורשת ולצידם לאפשר לטבע לחזור אל העיר.

אתגרים בתכנון סטטוטורי בעיר העתיקה

יוני 2017

הצגת רקע תכנוני – עבודות סקר ושימור | נציג רשות העתיקות

תכנית האב לעיר העתיקה | פרופ' אדר' מייק טרנר ואדר' ארי כהן.

הצגת תכניות עתידיות של מבנים בעיר העתיקה | אדר' ארי כהן

תכנית הרובע היהודי | אדר' קרלוס פרוס.

כנס תושבים לתכנון ככר שופן

יוני 2017

תושבים מוזמנים לקחת חלק בחשיבה משותפת עם נציגי עיריית ירושלים ואדריכלי התוכנית על מראה פניהם העתידי של כיכר תאטרון ירושלים ורחוב שופן

בשיתוף מנהל קהילתי גינות העיר, הרל"י

תכנון ומחשבה עירונית בקרב ילדים ונוער

מאי 2017

יום העיון נולד על רקע התרחבות העיסוק בישראל בנושא התכנון והמחשבה העירונית בקרב ילדים ונוער. מטרתו היא להביא לקדמת הבמה את מערכת היחסים שבין הילדים לסביבה הבנויה ולהציע תשתית רעיונית ומעשית לעיסוק בנושא. ביום העיון נפגשו מתכננים, אדריכלים, אנשי חינוך ומורים לדיון משותף על פדגוגיה עירונית ועל מקומם של ילדים ונוער בתהליכי תכנון ועיצוב המרחב. תחת מסגרת זו נערכו הרצאות שונות הסוקרות את התחום, הוצגו מיזמים ופרויקטים המתקיימים כיום בישראל ובעולם, והוקמה ע"י מנהל התכנון רשת עמיתים רב-מגזרית להמשך למידה והעמקה בתחום.